Dobry copywriter na wyciągnięcie ręki – 7 kroków prowadzących do znalezienia, zatrudnienia i utrzymania dobrego copy

Znalezienie odpowiedniego copywritera piszącego dobre i skuteczne teksty nie jest łatwym zadaniem.

Wydaje się, że wystarczy spojrzeć w portfolio, przejrzeć intrygujące CV, przeczytać parę próbek i już mamy kogoś na miesiące, a może i lata współpracy. Perspektywa tak długiej kooperacji jest atrakcyjna dla dwóch stron. Poszukiwania dobrego copywritera odpowiednio ceniącego swoje umiejętności to zajęcie czasochłonne. Copywriter natomiast, często freelancer, potrzebuje fundamentu do tego, by spokojnie pracować. Jednym z filarów tego fundamentu są stałe zlecenia.

Czytaj dalej

Copywriter też płaci podatki – „Ten klimat, gdy tracisz płynność…”

Przyznaję, że wpis o płatnościach chodził mi po głowie już od dłuższego czasu. Zainspirował mnie swoim postem na FB Szymon Słowik, którego w zasadzie cytuję w tytule. Od początku mojej kariery, jako copywriter z własną firmą, płatności okazują się największym problemem. Często paraliżującym ręce, eliminują mnie z sensownego łączenia wyrazów w jedną całość, która zachowuje ciąg przyczynowo-skutkowy, jest logiczna. I co tu zrobić? W zasadzie wielkich możliwości nie mamy.

Czytaj dalej

Motywy WordPress – 10 propozycji na nową stronę

Jako jeden z pierwszych na moim blogu pojawił się artykuł poświęcony wtyczkom do WordPressa

Przedstawiłem wtedy zestaw dodatków, na które według mnie warto zwrócić uwagę podczas tworzenia i prowadzenia własnej strony www. Pozwalają one rozwiązać najważniejsze problemy, z którymi spotykają się administratorzy, zaczynając od plików cookies (tzw. ciasteczek), tłumaczenie a kończąc na optymalizacji stron internetowych. Dziś chcę rozszerzyć podany temat informacją o szablonach zaprojektowanych pod WordPressa.

Czytaj dalej

Strzeleckie „skupienie” – Jak pisać w świecie rozpraszaczy?

Sławomir Mrożek mawiał, że bycie pisarzem to przekleństwo

Myśli i natchnienie atakują ze zdwojoną siłą w momentach najmniej odpowiednich. O 4 nad ranem, w trakcie przejeżdżania samochodem przez most, zjeżdżania na nartach, kąpieli w morzu, etc. W momentach, które nie dają szansy na utrwalenie przypływu geniuszu. Idąc tropem Mistrza przekleństwem jest to, że nie ma planowania pisania. Pisanie planuje za ciebie. Wena przychodzi kiedy chce a, że jest złośliwa…

Czytaj dalej

Strona 1 z 4

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén